Mirachowo 18.04.2021r.

TYDZIEŃ U ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA W MIRACHOWIE

Gazetka Parafialna nr 16.2021 (173)

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY OBDARZA ZROZUMIENIEM OBJAWIENIA –

CZYTAJMY PISMO ŚWIĘTE

Zostaliśmy zaproszeni na Ucztę Eucharystyczną. Swoją obecnością odpowiadamy na wezwanie Chrystusa, który wzywa nas do składania świadectwa o Jego Zmartwychwstaniu i życiu. On sam, gdy wyjaśni nam Pisma, pozwalając zrozumieć ich sens, zaprosi nas do swego Stołu Chleba karmiąc nas sobą, abyśmy jeszcze bardziej uwierzyli w Jego bóstwo i odczuli pragnienie bycia z Nim na co dzień. Wymaga to od nas autentycznej postawy wobec Bożych spraw i lojalnego świadectwa wobec zdeprawowanego świata.

O G Ł O S Z E N I A

1. Dzisiaj jest III NIEDZIELA WIELKANOCNA

2. W ubiegłą niedziele w naszej kolekcie gospodarczej zebraliśmy kwotę 1438 zł . Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Zebraliśmy połowę kwoty potrzebnej na zapłacenie za energię elektryczną za ogrzewanie Kościoła i dlatego kolekta gospodarcza miesiąca maja również będzie przeznaczona na na ten cel (2847,76 zł )

3. Dzisiaj kończy się TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO i odbywa się zbiórka do puszek na CELE CHARYTATYWNE. Za wszystkie składane ofiary składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.

4. Przeżywamy czas wielkanocny. Budząca się do życia przyroda kieruje naszą myśl do Boga – Stwórcy wszechświata i Pana każdego czasu. Jak ten, dany mi przez Opatrzność czas przeżywam? Czy odbyłem już wielkanocną spowiedź sw.

5. Z kalendarza liturgicznego : Od dzisiaj 18.04. do 24.04 będzie w Polsce : TYDZIEŃ BIBLIJNY, w piątek 23.04 jest uroczystość Św WOJCIECHA – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Wszyscy przeżywaliśmy kradzież i profanację Jego relikwii z gnieźnieńskiej katedry. Niechaj ten dzień będzie dla Polaków momentem zadumania nad korzeniami naszej wiary, sięgającymi lechickiego wzgórza prastarego Gniezna. . W tym dniu będzie odpust w sąsiedniej parafii w Miechucinie o godzinie 18:00 . W sobotę jest wspomnienie Św. Jerzego, męczennika, a przyszła niedziela to Niedziela DOBREGO PASTERZA
  6. W miesiącu kwietniu 2021r. W Boluminku jest odprawiana GREGORIANKA za sp. Leona Walkusz z Bącza.
  7. Nowy numer czasopisma katolickiego PIELGRZYM jest do nabycia na stoliczku pod chórem. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

8. Nauka dla dzieci I-komunijnych będzie w czwartek o godzinie 15:00 i w piątek o godzinie 13:00 w Kościele.

9. Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów będzie w sobotę o godzinie 09:00. Serdecznie zapraszam

10. ZAKRYWANIE UST I NOSA maseczką – JEST OBOWIĄZKOWE I PROSZĘ O STOSOWANIE SIĘ DO TEGO WYMOGU. Jeżeli ktoś by zapomniał maseczki to są w zakrystii i na stoliczku pod chórem.

11. PODZIĘKOWANIE – Grób Pański – dekoracje

12. SPIS POWSZECHNY –W całej Polsce rozpoczął się NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ, który potrwa do 30 września 2021r.. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców. Podstawową formą udziału w spisie jest samospi internetowy. Wystarczy wejść na stronę https:spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz, Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon.

13. Sprzątanie Kościoła , toalet parafialnych i zaopiekowanie się grobem Ks. K. M. Rożka w sobotę przyjmują rodziny: Urszuli Szweda i Agnieszki Bobkowskiej z Mirachowa wioski/

14. SEGREGACJA ŚMIECI , – Już taka informacja była podana w naszych ogłoszeniach parafialnych. Segregacja śmieci jest obowiązkowa. Został też zakupiony jeden duży pojemnik, tak abyśmy mgli segregować odpady 1) szkło, 2) plastiki , i odpady BIO. oraz 3 małe pojemniki Na każdym pojemniku znajduje się rozpiska co wrzucać do danego pojemnika. Za niesegregowanie śmieci grozi duża kara i dlatego proszę wszystkich parafian o dostosowanie się do tego wymogu. Bóg zapłać

15. Pamiętajmy,że jesteśmy w czerwonej strefie pandemii. Stosujmy się do wszystkich wymogów podanych przez Sanepid. Obecnie może przebywać w naszym kościele 17 osób. Pozostali przebywają na dworzu, zachowując między sobą odległość 1,5 metra. Ci, którzy nie mogą przybyć do naszej świątyni , mogą łączyć się z naszym kościołem przez INTERNET i mają dyspensę z powodu pandemii

II . ZE STOŁU SŁOWA BOŻEGO

Z EWANGELII ”Łk 24 ” Atak przybliżyli się do wsi, do której zdążali, a On okazywał, jakoby miał iść dalej. Lecz przymusili Go, mówiąc: „Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił”. . Wszedł więc,aby zostać z nimi. Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. Wtedy otworzyły się im oczy i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. `

Z PSALMU PS 33 „Dlatego cieszy się moje serce i dusza raduje, a ciało moje będzie spoczywać bezpiecznie, bo w kraju zmarłych duszy mej nie zostawisz i nie dopuścisz bym pozostał w grobie. Ty ścieżkę życia mi ukażesz, pełnię Twojej radości i wieczną rozkosz po Twojej prawicy.

ROZWAŻANIE Co to jest wolność nasza?. Co to jest ta tolerancja nasza?. A może to po prostu tylko strach przed popatrzeniem

prawdzie w oczy, przed podjęciem męskiej decyzji z wszystkimi bolesnymi konsekwencjami, jakie ona przynieść może: zepchnięcie jej na dzień następny , a potem jeszcze na następny – byle dalej. Co to jest dobroć nasza? A może to tylko lenistwo, które nie pozwala przeanalizować i dogadać sprawy do końca. I tak żyjemy na co dzień z tymi ludźmi, którym powinniśmy powiedzieć prawdę w oczy, a nie powiedzieliśmy. Potykamy się o stosy spraw nie załatwionych. Żyjemy na niby. Narastają złogi fałszu, niedomówień, kłamstwa . I tak robaczywiejemy, gnijemy w tych unikach, niewyjaśnionych sprawach. Aż tak narośnie w tobie pogarda dla siebie samego i tak się spiętrzy w tobie niechęć do ludzi. Że życie ci zbrzydnie. I sam sobie będziesz winien.