Mirachowo 20.10.2024r.

TYDZIEŃ U ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA W MIRACHOWIE

Gazetka Parafialna 44/2024 (354)

CHRYSTUS POKORNYM SŁUGĄ LUDZI – NASZE POWOŁANIE SŁUŻBĄ”

Bóg pragnie, aby Jego lud był tak święty, jak On sam jest święty. Trwajmy więc mocno w wierze i przystąpmy z ufnością do Boga, który daje nam swą łaskę. Wpatrzeni w obraz Chrystusa Sługi,

przejmijmy się Jego słowem kierowanym teraz do nas, a które wzywa nas do służby braciom.

O G Ł O S Z E N I A

1. Dzisiaj jest XXIX Niedziela Zwykła NIEDZIELA MISYJNA. Przez cały bieżący tydzień ( 20.10 – 27.10.) swoją myśl kierujemy ku Misjom i ludziom, którzy gdzieś daleko, wśród ludów pogańskich głoszą Chrystusa. Są wśród nich i Polacy. Nie tylko Księża i siostry zakonne, ale także i ludzie świeccy, zwłaszcza pracownicy Służby Zdrowia . Potrzebują oni naszego wsparcia, więc dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na MISJE, zwłaszcza dla Polskich Misjonarzy, pracujących na różnych kontynentach świata. Pamiętajmy zwłaszcza w tym tygodniu o gorącej modlitwie w intencji misji św.

2. Z KALENDARZA LITURGICZNEGO – Dzisiaj także jest Dzień modlitw za uczelnie katolickie i rocznica pomordowania KAPŁANÓW PELPLIŃSKICH w roku 1939 podczas „Krwawej jesieni pelplińskiej, we wtorek jest wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża, a przyszła niedziela ostatnia niedziela października to Rocznica poświęcenia własnego Kościoła. W tym też dniu przypada Rocznica nominacji biskupa pelplińskiego RYSZARDA KASYNY (2012r.) którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata!.

3. Nabożeństwa różańcowe są podane w intencjach mszalnych.

4. Serdecznie zapraszam na cotygodniową piątkową ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU(w ciszy) o 20:15 z okazją do spowiedzi św i zakończymy Apelem Jasnogórskim

5. Nauka dla młodzieży do bierzmowania ( I rok przygotowania Kl VIII) będzie w piątek 25.10.2024r. Młodzież zapraszam na Mszę św. na 18:00 a po Mszy św. dalsza część nauki.

6. Dzieci I-komunijne obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwach różańcowych i przynoszą swoje dzienniczki I-komunijne i różańce a nauka dla dzieci będzie w sobotę w Kościele o godzinie 09:00

7. Natomiast Młodzież do bierzmowania uczestniczy co najmniej 1 x w tygodniu w różańcu październikowym. Proszę również o przynoszenie indeksów i różańców

8. RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II – zostały sprowadzone dla naszej parafii 16.10 w Dzień Papieski i pozostaną na ołtarzu głównym do 22.10. do dnia inauguracji pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Będzie nimi udzielane błogosławieństwo Boże i można je będzie ucałować. Są one sprowadzone z Krakowa od. Ks. Kardynała Dziwisza i są to relikwie I stopnia – jest to krew z Kliniki Gemelii. Uroczyste wprowadzenie relikwii dokona Ks. Sławomir Kozioł z parafii Rozłazino, który pomógł nam je sprowadzić do naszej parafii, gdyż pochodzi z diecezji krakowskiej. Ks. Sławomir dokona tego uroczystego wprowadzenia w I-wszą Niedzielę Adwentu na Mszy św. o godzinie 11:00. Już dzisiaj wszystkich zapraszam na tę piękną uroczystość

9. W sobotę na Mszy św. o 16:00 i o 18:00 będzie chrzest św. dzieci Bruna Kostuch i Marcela Konkol.

10. Czasopismo katolickie PIELGRZYM jest do zabrania na stoliczku pod chórem.

11. Ministrantów zapraszam na 1-dną służbę w tygodniu. Plan służby jest wywieszony na tablicy w zakrystii i gablotkach. Ministrantów proszę o zapoznanie się z planem służby . Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godzinie 10:00

12. Zbliża się miesiąc listopad miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest Msza św. komunia św., zyskiwanie odpustów. Te właśnie duchowe dary są po stokroć ważniejsze i wyprzedzać powinny starania o świerkowe gałązki, kwiaty chryzantem i płonące znicze. Dusze pragną tylko duchowych ofiar.

13. Dlatego na stoliczku pod chórem są wyłożone karteczki na: 1) zdrowaśki jednorazowe, 2) Msze św. zbiorowe – będą 2 Msze św. zbiorowe za naszych drogich zmarłych. 3) Zdrowaśki roczne. Ofiara na zdrowaśki roczne od 1-go wezwania np. Za duszę sp. rodziców………. wynosi 1 intencję mszalną. Zdrowaśki roczne s są odmawiane w niedzielę przed 3-cią Mszą św. Wszystkie zdrowaśki można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

14. REGULAMIN CMENTARZA będzie wywieszony w gablotce, która będzie wstawiona przy głównej bramie cmentarza po prawej stronie. Będzie się można z nim zapoznać i bardzo proszę dla dobra wspólnego do niego się stosować. Już z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”

15. Ogłoszenie Burmistrza Kartuz – Burmistrz Kartuz ogłasza nabór wniosków dla rolników na bezpłatny odbiór odpadów pochodzenia rolniczego ( tylko folia rolnicza – czarna, czarno-biała, po sianokiszonce

Ze szczegółami można się zapoznać w ogłoszeniach w gablotkach.

16. Sprzątanie Kościoła ,obejścia kościoła, toalet parafialnych i zaopiekowanie się grobem, Ks. Kan. M. Rożka w tym tygodniu w w sobotę przejmują rodziny: Anety Elwart i Katarzyny Stencel z Mirachowa Wyb. Ameryka

17. PAMIĘTAJMY O DNIU PAŃSKIM – O każdej niedzieli i o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Obowiązek ten mają dzieci od 7-go roku życia, a rodzice są zobowiązani tego dopilnować

18. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę błogosławionej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, Opieki Matki Najświętszej i swoich patronów na każdy dzień. Szczęść Boże.