Mirachowo 21.07.2024r.

TYDZIEŃ U ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA W MIRACHOWIE

Gazetka Parafialna 31/2024 (341)

CHRYSTUS NAUCZYCIELEM I PASTERZEM – SŁUCHAJMY GO

Jezus Chrystus , Dobry Pasterz, karmi nas teraz swoim słowem. Prorok Jeremiasz wskazuje

na Boga jak najlepszego pasterza swych owiec, który pozwala im paść się na zielonych

pastwiskach. Ewangelia natomiast ukazuje Jezusa, który zdjety litością nad ludem nie

mającym pasterza, naucza go.

O G Ł O S Z E N I A

1. Dzisiaj jest XVI Niedziela Zwykła,

2. WIELKI ODPUST SIANOWSKI będzie w okresie od 20.07. do do 29.07.2024r.. Dlatego w w dzisiejszą niedzielę 21,07.2024r. są w naszej parafii 2 Msze św. o godzinie 07:00 i o godzinie 08:15, następnie o godzinie 09:30 wyruszymy od naszego kościoła z pieszą pielgrzymką do Sianowa.. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w pielgrzymce i odpuście. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci I-komunijne aby podziękować za dar I-komunii św. i młodzież do bierzmowania, którą proszę o niesienie Krzyża, nagłośnienia. Program odpustu jest wywieszony w gablotce w kruchcie kościoła.

3. AKCJA ŚW. KRZYSZTOF – 1 grosz za 1 kilometr. XXV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ św. Krzysztofa będzie w Polsce od 21.07.2024r, do 28.07.2024r. Pod hasłem „RAZEM NIESIEMY CHRYSTUSA NA KRAŃCE ŚWIATA – jest to także twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. W naszej parafii błogosławieństwo kierowców i poświęcenie wszystkich pojazdów będzie w 1-wszą niedzielę sierpnia tj. 04.08.2024r, Najpierw będzie wspólna modlitwa w kościele. Następnie kierowcy udają się do swoich pojazdów, gdzie poświęcę każdy pojazd, rower, traktor. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek ze św. Krzysztofem, Ofiary z tego poświęcenia będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom na całym świecie. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.

4. Z KALENDARZA LITURGICZNEGO – Jutro w poniedziałek jest święto ( od 2016r) Św. MARII MAGDALENY, we wtorek również święto św. BRYGIDY, ZAKONNICY – PATRONKI Europy ( od 1999r), w środę będziemy wspominać Św. Kingę – dziewicę. W tym dniu pomodlimy się również za samorządowców, bowiem w tym dniu przypada w Polsce Dzień modlitw za samorządowców. , w czwartek jest święto Św. Jakuba Starszego Apostoła, a w piątek 26 lipca jest wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców NMPanny. Ewangelia o nich nie wspomina, ich imiona znamy z ksiąg apokryficznych. Dzień ten jest dniem wdzięczności dla babci, dziadka , dla ludzi starszych. Może trzeba się zmienić w naszych odniesieniach do ludzi starszych. Wiedzmy, że wdzięczność stanowi cechę ludzi szlachetnych. Jest to dzień modlitw za rodziców,dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

5. PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Zakończyła się peregrynacja w naszych rodzinach na Palestynie Część I i II. Obraz jest teraz w kościele. Do zabrania teraz serdecznie zapraszam parafian z Mirachowa Wybudowanie część I i II. Niech Matka Boża błogosławi naszym rodzinom i wyprasza potrzebne łaski. Dla przypomnienia drugi Obraz Matki Bożej peregrynuje w naszych rodzinach – Mirachowo wieś wg tras kolędowych – II (druga) pod Pocztę – V (piąta od P.M. Bulczak, – I_(pierwsza) od P.Jana Czaja i IV (czwarta) od P. Sylwestra Witka

6. Wielu z nas jest już na urlopie. Inni się do niego przygotowują. Czas ten, pamiętajmy o tym, nie tylko nam jest dany przez Stwórcę, ale także i naszym bliźnim. Chrystus żąda od nas , abyśmy sami odpoczywając, pomogli odpocząć i innym. Jesteśmy świadkami ogólnego upadku kultury współżycia w naszym społeczeństwie, Po wielkich i pięknych przeżyciach Kongresu Eucharystycznego i pielgrzymkach Ojca Św, do Ojczyzny uczyńmy wszystko, aby Polska była ziemią ludzi dla siebie dobrych i życzliwych.

7. W sobotę o godzinie 17:00 będzie chrzest św. dziecka Jeremiego Kozioł z Mirachowa

8. Ministranci maja obowiązek 1-dnej służby ministranckiej w tygodniu. . Plan służby jest w zakrystii na tablicy ogłoszeń i w kruchcie kościoła. Ministrantów proszę o zapoznanie się z planem służby i jej wypełnienia, a rodziców proszę aby przypomnieli swoim ministrantom o wyznaczonej służbie

9. Serdecznie zapraszam na cotygodniową piątkową ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU ( w ciszy) z okazją do spowiedzi św. w piątek od godziny 20:15 do 21:00. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim.

10. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA – Jakub Bobkowski stanu wolnego – parafia Mirachowo i Oliwia Weronika Reclaf – stanu wolnego – parafia Św. Marcina w Sierakowicach – III- oraz Emilia Bigus – stanu wolnego – Parafia Mirachowo i Szymon Węsierski – stanu wolnego – parafia w Sulęczynie – I –

11. Nowy numer czasopisma katolickiego PIELGRZYM jest do nabycia na stoliczku pod chórem.

1. Sprzątanie Kościoła ,obejścia kościoła, toalet parafialnych i zaopiekowanie się grobem, Ks. Kan. M. Rożka w tym tygodniu w w sobotę przejmują rodziny ; Beaty Gneba i Doroty Naczk z Mirachowa – wieś.

2. SEGREGACJA ŚMIECI. – Chciałbym przypomnieć naszym parafianom ( nie tylko) o segregacji śmieci. Jak wiemy są 3 pojemniki – na szkło, na plastik i na bio. Wszystkie pojemniki są opisane, a mimo to wrzucamy nie tak jak trzeba Już w najbliższym czasie jak to wiemy z internetu będą kontrole odnośnie segregacji śmieci nie tylko w parafii ale też i w naszych gospodarstwach domowych .Kary finansowe mogą być wysokie nawet 500 zł . Więc bardzo proszę o dostosowanie się do tego wymogu i segregować śmieci .

3. PAMIĘTAJMY O DNIU PAŃSKIM – O każdej niedzieli i o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Obowiązek ten mają dzieci od 7-go roku życia, a rodzice są zobowiązani tego dopilnować

4. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach, życzę Bożego błogosławieństwa, Opieki Maryi i swoich patronów na każdy dzień, a rolnikom potrzebnych łask w ich ciężkiej pracy na roli.