Mirachowo 26.06.2022r.

TYDZIEŃ U ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA W MIRACHOWIE

Gazetka Parafialna 225 (236)

CHRYSTUS POWOŁUJE DO GŁOSZENIA EWANGELII

Zostawiliśmy wszystko, by przyjść na Eucharystię. Niech ta Eucharystia umacnia nas, byśmy nie tylko dzisiaj, ale zawsze byli wierni Panu. Wypełniajmy zatem nasze powołanie, bo ku wolności wyswobodził nas Chrystus.

O G Ł O S Z E N I A

1. Dzisiaj jest 13-ta NIEDZIELA ZWYKŁA i nasz doroczny Odpust Św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa będzie o godzinie 11:30, którą odprawi Ks. Mateusz Pryczkowski, Serdecznie zapraszam na urodziny parafii całą naszą wspólnotę parafialną – Krzyż, obraz, chorągwie, dzieci sypiące kwiatki, dzieci I-komunijne z obecnego i ubiegłego roku, ministranci, baldachim, asysta strażaków, Pana Prezesa proszę o ich wydelegowanie i wszyscy wierni.

2. W przyszłą niedzielę 3 lipca będzie Różaniec Róż Różańcowych i kolekta gospodarcza miesiąca lipca, która tym razem będzie przeznaczona na zapłacenie energii i co zostanie na malowanie Kościoła. Już dziś składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”

3. Skończył się kolejny rok zajęć szkolnych .Rozpoczęły się wakacje. Niech będą one dla nas czasem zbliżenia się do Boga, wspaniałą okazją do pogłębienia naszej wiary. Poprzez przyrodę, piękno naszej ojczystej ziemi niech przemawia do nas sam Bóg. Zechciejmy otworzyć dla niego nasze serca. Niechaj chrześcijańscy rodzice zawczasu przygotują oświadczenia dla dzieci i młodzieży udającej się na kolonie i obozy. Praktyka wykazuje , że wola rodziców jest przez organizatorów wypoczynku respektowana. Zaś brak takich zaświadczeń rodzicielskich, które można by przedstawić na koloniach i obozach, uniemożliwia dzieciom zachowanie przykazania Boskiego: „ PAMIĘTAJ, ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ

4. Z KALENDARZA LITURGICZNEGO – Jutro jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – patronki naszej cudownej Kaplicy. Cały dzień Kaplica będzie otwarta i można nawiedzić Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i zyskać odpust zupełny pod zwykłym warunkami, we wtorek będziemy wspominać Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, a w środę jest Uroczystość ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA . W tym dniu za pobożne posługiwanie się na co dzień krzyżykiem, krzyżem, różańcem szkaplerzem można również zyskać odpust zupełny, W tym dniu kolekta tradycyjnie jest przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej (ŚWIĘTOPIETRZE). W sobotę będziemy wspominać św. Ottona – biskupa

5. W sobotę na Mszy św. o 16:00 będzie chrzest święty dziecka Arkadiusza Hinca z Mirachowa

6. Zapowiedź przedślubna- III -Daniel Merchel, stanu wolnego, parafia Mirachowo i Daria Gnyba-wdowa parafia Miechucino

7. Nowy PIELGRZYM do nabycia na stoliczku pod chórem.

8. Sprzątanie kościoła , toalet parafialnych i zaopiekowanie się grobem Ks. Kan. M. Rożka przyjmują rodziny w.g kolejki sprzątania – Małgorzaty Konkol i Janiny Konkol ze Stryszej Budy.

1. PAMIĘTAJMY O DNIU PAŃSKIM – O każdej wakacyjnej niedzieli i obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Z tego obowiązku nie możemy się zwalniać w czasie wakacji.

III . – ZE STOŁU SŁOWA BOŻEGO

Z EWANGELIIŁk 9 „Lisy mają nory i ptaki powietrzne gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł wesprzeć

Z PSALMU Ps 16 – Zachowaj mnie Boże, bo chronię się do Ciebie, mówię do Pana: „ Tyś jest Panem moim: Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem, to On mój los zabezpiecza.

ROZWAŻANIE – Naród zginie, gdy nie szanuje matek oczekujących dziecka. Naród zginie, gdy nie szanuje dzieci. W dawnej Polsce nie mówiło się : kobieta z brzuchem. Nawet nie : kobieta w ciąży. Mówiło się: kobieta w stanie błogosławionym. I podziwiało się wielodzietne rodziny.