Mirachowo 14.04.2024r.

TYDZIEŃ U ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA W MIRACHOWIE

Gazetka Parafialna 17/2024 (328)

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY OBDARZA ZROZUMIENIEM OBJAWIENIA –

CZYTAJMY PISMO ŚWIĘTE

Zostaliśmy zaproszeni na Ucztę Eucharystyczną. Swoją obecnością odpowiadamy na wezwanie Chrystusa, który wzywa nas do składania świadectwa o Jego zmartwychwstaniu i życiu. On sam, gdy wyjaśni nam Pisma, pozwalając zrozumieć ich sens, zaprosi nas do swego Stołu Chleba karmiąc na sobą, abyśmy jeszcze bardziej uwierzyli w Jego bóstwo i odczuli pragnienie bycia z Nim na co dzień. Wymaga to od nas autentycznej postawy wobec Bożych praw i lojalnego świadectwa wobec zdeprawowanego świata.

O G Ł O S Z E N I A

1. Dzisiaj jest III NIEDZIELA WIELKANOCY

2. Przeżywamy czas wielkanocny. Budząca się do życia przyroda kieruje naszą myśl do Boga – Stwórcy wszechświata i Pana każdego czasu. Jak ten, dany mi przez Opatrzność czas przeżywam?. Czy odbyłem już wielkanocną spowiedź. św. ?

3. W ubiegłą niedzielę w naszej kolekcie gospodarczej zebraliśmy kwotę 2108 zł przeznaczoną na dalsze prace na naszym cmentarzu parafialnym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

4. Kończy się w Polsce TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA.. Ze względu na zbiórkę na ‘”POLA NADZIEI” dzisiaj, zbiórka na Cele charytatywne w naszej parafii będzie 21.04.2024r. , a więc w przyszłą niedzielę. Do przeprowadzenia tej zbiorki proszę Panie od Koronki do Bożego Miłosierdzia.

5. W dzisiejszą niedzielę prowadzona jest zbiórka na działalność Kartuskiego hospicjum DOMU Nadziei – Pola Nadziei 2024. Wolontariusze będą zbierać pieniążki, które wspomogą ten wyjątkowy cel. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ. Zapraszamy także do udziału w FESTYNIE, który odbędzie się tego samego dnia przy boisku ZSO Nr 2 w Kartuzach, w godzinach od 13:00 do 16:00. . Ze szczegółami Festynu można się zapoznać na plakacie w gablotkach . Korzystając z okazji pragnę przypomnieć, że można również wesprzeć poprzez przekazanie 1.5% naszego podatku na hospicjum (KRS 0000229780). Mogą to zrobić także emeryci, którzy złożą PIT-OP, dostępny na stronie internetowej Caritas-kartuzy,pl , lub mogą zabrać ze stoliczka pod chórem wydrukowany już PIT-OP i prześlą do Urzędu Skarbowego lub do biura hospicjum w Kartuzach ul. Leśna 5

6. I jeszcze jedna informacja odnośnie Hospicjum. : W związku z pojawiającymi się niewłaściwymi informacjami pragnę w imieniu Dyrektora Kartuskiego Centrum Caritas poinformować, że Kartuskie Hospicjum Dom Nadziei to miejsce, które oferuje pomoc hospicyjną oraz opiekę wytchnieniową całkowicie bezpłatnie. Żaden pacjent nie ponosi kosztów związanych z leczeniem. W celu uzyskania wszelkich informacji na temat hospicjum można dzwonić telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 13:00 pod nr telefonu 58 667 29 50 lub zgłosić się osobiście w budynku Hospicjum przy ul. Leśnej 5 w Kartuzach

7. Dzisiaj po 3-ciej Mszy św, zapraszam wszystkie dzieci, które uczestniczyły w RORATACH, będą rozlosowane upominki, a następnie dzieci, które złożyły swoje skarbonki wielkopostne też otrzymają upominki za zbieranie pieniążków na Jałmużnę Wielkopostną.

8. Cotygodniowa piątkowa ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU ( w ciszy) w tym tygodniu będzie w piątek o godzinie 20:15 z okazja do spowiedzi św. Adorację zakończymy APELEM JASNOGÓRSKIM. Serdecznie zapraszam,

9. Nauka dla dzieci I-komunijnych będzie w piątek z P. Katechetką o godzinie 13:45 w Kościele, a w sobotę o godzinie 09:00 – Proszę o przyniesienie dzienniczków I-komunijnych. Natomiast młodzież do bierzmowania będzie miała swoja naukę za 2-tygodnie tj. 25.04.2024r. I w tym dniu będzie egzamin pisemny z MAŁEGO KATECHIZMU z Indeksu do bierzmowania.

10. Czasopisma katolickiego DOBRE NOWINY i PIELGRZYM jest do zabrania ze stoliczka pod chórem.

11. SPOTKANIA z WOJOWNIKAMI MARYI są w każdy trzeci czwartek miesiąca w parafii Św. Wojciecha w Kartuzach. Rozpoczyna się Mszą św. o godzinie 18:00, następnie Różaniec, Konferencja i spotkanie braterskie. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn. Niektórzy z naszej parafii są już zapisani.

12. GREGORIANKI 1) Za duszę sp. Gertrudę Lange jest odprawiana od 09.04. do 08.05.2024r. W Boluminku 2) Za duszę sp. Wiesława Wilczewskiego od 25.03.2024r. – Ks. Michał ze Szczecina

13. Ministranci maja obowiązek 1 służby w tygodniku. Plan służby jest wywieszony na tablicy w zakrystii

14. Sprzątanie Kościoła i zaopiekowanie się grobem, Ks. Kan. M. Rożka w tym tygodniu w sobotę przejmują rodziny – Doroty Bobkowskiej i Marii Ćwikałowskiej z Bącza